Říjen 2009

A ktomu i video

19. října 2009 v 20:32 | kuba

Ať žijí rytíři

18. října 2009 v 8:33 | kuba

Ať žijí rytíři!

Hodnocení pořadu:

Celkem hlasů: 52
//<![CDATA[ //]]>
Vítejte v tak trochu jiném středověku!
Ať žijí rytířiAť žijí rytířiAť žijí rytířiAť žijí rytíři
Po ztřeštěných komediích plných pubertálních úletů (Snowboarďáci, Rafťáci, Ro(c)k podvraťáků) natočil jeden z nejúspěšnějších a nejzábavnějších režisérů současnosti Karel Janák dobrodružnou komedii pro celou rodinu. Děj filmu Ať žijí rytíři se odehrává ve středověku a v distribuci společnosti Bontonfilm vstupuje do kin 8. října 2009.
Ať žijí rytířiAť žijí rytířiAť žijí rytířiAť žijí rytíři
Příběh dobrodružné komedie Ať žijí rytíři nás zavede do temných zákoutí mohutného hradu a nedaleké tvrze, které se vyzývavě tyčí v těsném sousedství, obklopeny hlubokým lesem. Vcelku poklidné soužití naruší nečekaná událost. Martin z Vamberka, čestný rytíř a starostlivý otec pěti dětí, je nařčen z čarodějnictví a loupeživých výprav. Odjíždí proto na královský dvůr hájit svoji čest a nechává tvrz v rukou svého nejstaršího syna Petra a jeho sourozenců. Netuší, že ono udání je dílem závistivého, hrabivého a dokonale slizkého souseda Albrechta z Krvenos, který netouží po ničem jiném, než se panství zmocnit. Zdá se, že zlo už má vyhráno. Albrecht ovšem brzy zjistí, že vyzrát nad partou malých rytířů je někdy těžší, než porazit armádu Saracénů... Podaří se dětem zvítězit nad mnohem silnějším nepřítelem? Toto tajemství budou diváci s hrdiny rozplétat v příběhu plném alchymie, rytířů a katapultů.
Ať žijí rytířiAť žijí rytířiAť žijí rytířiAť žijí rytíři
Karel Janák, režisér a autor scénáře k filmu říká: "Nápad na historický rodinný film se zrodil v hlavě jednoho z koproducentů Three Brothers Production Borise Krištofa už téměř před deseti lety. Tomuto žánru se jeho společnost věnuje od svého založení a Rytíři jsou pro něj vlastně splněním jednoho velkého snu. Mě toto téma zaujalo možná právě proto, že jde o zcela jiný žánr, než jakému jsem se doposud věnoval. Lákalo mě, že se jedná o něco v Čechách zatím nevyzkoušeného, co s sebou nese prvky, které mi jsou blízké - akce, dobrodružství, humor, láska a přátelství. Příběh umístěný do středověku mi navíc přináší možnost si pohrát se zcela novými výrazovými prostředky. Mohl jsem si vyzkoušet honičky na koních, souboje, dobývání hradu a spoustu dalších věcí, které by v současném filmu šly jen stěží. Skutečné historické reálie ale nehledejte. Je to jedna velká nadsázka."
Ať žijí rytířiAť žijí rytířiAť žijí rytířiAť žijí rytíři
Autor námětu Boris Krištof dodává: "Dobrodružná komedie je po celém světě jedním z nejoblíbenějších žánrů. V novodobé české kinematografii vzniká podobný film poprvé, zároveň čerpá z těch nejlepších tradic českého filmu pro děti a rodinu a navíc svým umístěním do středověku přináší něco zcela nového. Tento dynamický příběh plný intrik, honiček a soubojů je schopen oslovit nejen děti, ale všechny, kteří mají rádi příběhy plné života a lidskosti."

HC KOMETA BRNO

9. října 2009 v 21:00 | KUBA
Zobrazit obrázek v plné velikosti

Kometa

9. října 2009 v 20:58 | kuba

Kometa brno

9. října 2009 v 20:50 | kuba |  Velikonoce 2009

Metin 2

4. října 2009 v 12:53 | kuba
Zahrajte si také hru Metin 2

Travian

4. října 2009 v 12:46 | kuba
Zahraj te si hru travian

končíme

4. října 2009 v 12:42 | kuba
Z hasičami končíme