Červenec 2010


Láska rohatá

9. července 2010 v 19:27 | kuba

I čert se může zamilovat. Neposedný čertík, který místo získávání úpisů duší raději vaří, je vyhnán do světa, aby konečně splnil své čertovské povinnosti. V tu samou dobu je z nedalekého panství lstí vyhnána děvečka, která musí své paní přinést takový dar, který svět ještě neviděl. Oba dva nešťastníci se náhodou setkají v tu správnou chvíli a společnými silami přemohou veškeré zlo. A nejenom zlo. I čert se může zamilovat..

http://mm.denik.cz/1/bc/laska_rohata_denik_clanek_solo.jpg


Království potoků

8. července 2010 v 10:00 | kuba

Království potoků

O zkoušené lásce, záhadě medailonů, tajemné princezně a dvou čtverácích, kteří hodně pomohou i popletou. Česká filmová pohádka (2006). Hrají J. Prachař, O. Jirák, O. Pavelka, J. Krausová a další. Režie P. Jandourek (78 min
Vládce Království potoků (Ondřej Pavelka) se ve zralém věku hodlá oženit. Rozhoduje se mezi dvěma panovnicemi sousedních království, a jak to bývá, netuší v tu chvíli, že jeho volba nadlouho předznamená budoucí děj. Narodí se mu syn (Jakub Prachař), který se později, už jako mladý muž, vydá na cestu za láskou. Nebyla by to ovšem pohádka, kdyby se o vše nemusel zasloužit a kdyby v tom všem, co prožije, nebylo nějaké osudové předurčení.