Září 2010

A ktomu video

30. září 2010 v 15:33 | kuba

Hvezdná brána Atlantída

30. září 2010 v 15:25
Základní Info
Český název: Hvězdná brána: Atlantida
Originální název: Stargate Atlantis
Tvůrci: Brad Wright, Robert C. Cooper
Doba natáčení: 2004-2008
Průměrná délka dílu: 45 min
Žánr: Scifi / Akční / Drama / Dobrodužný
Místo natáčení: USA / Kanada (Vancouver, British Columbia, Kanada)
Originální vysílací TV stanice: Sci Fi Channel
Související seriál: Hvězdná brána
Související seriál: Hvězdná brána Universe
Popis seriálu
Hvězdná brána: Atlantida (často zkráceně SGA, Atlantis či Atlantida) je spin-off ze seriálu Hvězdná brána. Navazuje na finále sedmé série (7×21,22 - Ztracené město), kde doktorka Weirová je prezidentem pověřena velením SG-C, a po té, co je na Zemi v Antarktidě objevená jedna ze základen Antiků s ovládacím křeslem a SG-1 získá ZPM (Zero Point Modul = energetický článek), díky němuž porazí Anubise. Velení je nabídnuto generálu O´Neillovi a Weirová vede Antickou základnu. Nedlouho po té Daniel Jackson zjistí skutečnou polohu Ztraceného města Antiků daleko v jiné galaxii, a tak se Weirová jako vedoucí expedice a Rodney McKey jako hlavní vědec spolu s majorem Shaperdem vydávají na jednosměrný výlet na Atlantidu, kde na neštěstí narazí na Wraithy, rasu, která před tisíci lety porazila Antiky. V galaxii Pegasus však narazí i na přátele jako Teyla či Ronon, kteří se připojí k jejich týmu.

Časopis In

15. září 2010 v 19:16
Tendle chodí sice mé ségře ale je to křesťanskej a to je důležitý
http://www.in.cz/

jejich stránky

časopis Tarsicius

15. září 2010 v 19:13 | kuba
http://casopistarsicius.signaly.cz/1004/trika-a-mikiny-tarsicius
Todle je blog

http://www.tarsicius.cz/
A todle je jejich stránka

http://www.tarsicius.cz/images/01.gif

Ahojky

14. září 2010 v 13:51 | kuba
Odpočineme si od pohádek a dem na časopise k teré mám rád

Nejkrásnější hádanka

7. září 2010 v 14:11 | kuba
Matěj pracuje u sedláka a miluje jeho dceru Majdalenku. Lakomý boháč však jejich lásce nepřeje, představuje si pro dceru bohatšího ženicha. Jednou zachrání Matěj bílou holubičku a ta jemu i Majdalence za odměnu daruje kouzelnou jahodu, díky níž oba rozumějí řeči ptáků. A dobře slyší, jak kohout předpoví, že jednou bude sedlák vítat Matěje jako Majdalenčina ženicha. Zatím se ale mladík ocitne v nemilosti, sedlák ho vyžene a Matěj se dostane až na královský hrad, kde probíhá velká soutěž o ruku princezny Rozmarýny. Matěje čeká dlouhá cesta zpět za milovanou Majdalenkou

koukni

6. září 2010 v 19:29 | kuba


www.kubuvdenik.blog.cz

Ripek

6. září 2010 v 19:09 | kuba

Kouzla králů

4. září 2010 v 11:38 | kuba
Českou pohádku Kouzla králů natočil Zdeněk Zelenka v roce 2008. Pohádkový příběh vypráví o dvou královstvích. V tom prvním vládne zlý král Vladan, který svými dobyvačnými válkami sužuje celou zemi. Druhé království je ukryto za velikým jezerem, panuje tu hodný král Dobromil a lidé se tu mají jako v pohádce. Nedotknutelnost tohoto království prý zaručuje kouzlo skryté ve vzácném šperku, rubínovém srdci. A právě o ně začne usilovat královna ohně, která touží zvítězit ve věčném sporu se svou sestrou královnou vod. Aby přinutila krále vzdát se srdce, začaruje jeho dceru Marianu v ohnivý plamen. Protože žádný z mladíků Dobromilova království nemá dost odvahy, aby Marianu vysvobodil, Dobromil se pomocí kouzelného prstenu přenese do Vladanovy říše, aby tam našel nějakého statečného mládence. A jednoho skutečně objeví: jmenuje se Tadeáš, má pro strach uděláno a navíc ho nikdy neopouští dobrá nálada.